Η Φωτογραφική ομάδα από το Στέκι των Καθηγητών Ρεθύμνου σε συνεργασία με την Γκαλερί Μορφές παρουσιάζει την έκθεση φωτογραφίας με τίτλο «Παρουσία», τα εγκαίνια της οποίας θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη 30 Μαΐου στις 20.00 μ.μ.
Σε ενημερωτικό σημείωμά της, αναφέρει η Φωτογραφική ομάδα:
«Πώς αντιλαμβανόμαστε την παρουσία; Πώς ένας άνθρωπος ή γενικότερα ένα ον γίνεται ξεχωριστή παρουσία; Ακόμη και ένα αντικείμενο μήπως μπορεί να ξεχωρίσει με την παρουσία του;
Όλα αυτά έρχεται να τα διερευνήσει ο φωτογραφικός φακός της φωτογραφικής Ομάδας από το Στέκι καθηγητών Ρεθύμνου, που για ένατη συνεχή χρονιά καλεί την ματιά του κοινού του Ρεθύμνου να συναντηθεί με την δική του…».
Η έκθεση θα διαρκέσει έως τις 15 Ιουνίου 2019.
Ώρες λειτουργίας:
Καθημερινά 09.00 – 14.00.
Τρίτη-Πέμπτη-Παρασκευή 18.00 – 21.00 μ.μ. – Κυριακή κλειστά.
Η Γκαλερί Μορφές βρίσκεται στην οδό Γοβατζιδάκη 18, στην Παλιά Πόλη.