Έκκληση στην τοπική κοινωνία,να στηρίξει το 2ο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Χανίων, το οποίο λειτουργεί μέσα στο Κατάστημα Κράτησης Αγυιάς Χανίων για 5η συνεχή χρονιά χωρίς οικονομική κρατική ενίσχυση για υλικοτεχνική υποδομή και γραφική ύλη,κάνει η Διευθύντρια του σχολείου Ειρήνη Λιανδρή.
«Στηριζόμαστε στην έμπρακτη συνεργασία σας για να μπορέσει να λειτουργήσει το σχολείο μας.Στο Ρέθυμνο,στο βιβλιοπωλείο Κλαψινάκης υπάρχει λίστα με τα αναγκαία είδη γραφικής ύλης για το σχολείο μας και μπορείτε να αγοράσετε κάποιο από αυτά ενισχύοντάς μας»,αναφέρει η κ.Λιανδρή.
Π. Πολάκης: Μου την είχαν στημένη
Δριμεία επίθεση κατά της κυβέρνησης αλλά και κύκλων στο εσωτερικό του ΣΥΡΙΖΑ εξαπέλυσε ο ανεξάρτητος πλέον βουλευτής Χανίων Παύλος Πολάκης....