Ο Μιχάλης Δεληγιαννάκης κατά το παρελθόν, έχει περάσει από τον πάγκο της Δόξας Πλατανέ, απ’ αυτόν του Ρεθυμνιακού κατακτώντας το πρωτάθλημα (2010) και λίγο αργότερα ανέλαβε την Μικτή Ρεθύμνου μαζί με τον Θανάση Πετράκη σε Νέους και Παίδες.
Η πρώτη του σχέση με την προπονητική ήταν το 1999, όταν είχε αναλάβει μαζί με τον Κώστα Ανυφαντάκη τα… απομεινάρια της πάλαι ποτέ δυνατής ΕΑΡ λίγο πριν πάψει να υπάρχει ο σύλλογος από τη Γ’ Εθνική, ενώ ήταν και βοηθός του Ζαχαρία Μιχαηλίδη στην Επισκοπή πριν από οκτώ χρόνια.
Η ανακοίνωση του Δ.Σ. του Άρη αναφέρει σχετικά:
«Το Δ.Σ. του ΑΟ Άρη Ρεθύμνου ανακοινώνει ότι ήρθε σε συμφωνία με τον μέχρι πρότινος Ενωσιακό προπονητή κ. Μιχάλη Δεληγιαννάκη για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της πρώτης ομάδας.
Παράλληλα, το Δ.Σ. βρίσκεται σε επαφές με έμπειρους και ειδικευμένους προπονητές που μαζί με τον κ. Παντελή Χατζηδάκη θα στελεχώσουν τις ακαδημίες της ομάδας».
Για το μέγιστο ο ΝΟΡ στο ΟΑΚΑ
Στο μέσον του καλοκαιριού, οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του ΝΟΡ τίθενται σε πλήρη ετοιμότητα καθώς από χθες θα λάβουν...