Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε ο Ερμής Ζωνιανών, την Τετάρτη το απόγευμα.
Το κλίμα ήταν γιορτινό, άκρως ενθουσιώδες ελέω και της πολύ καλής πορείας των «πρασίνων» στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Άπαντες από τη διοίκηση, το τεχνικό επιτελείο και τους παίκτες έδωσαν το «παρών», καθώς και πολλοί φίλοι της ομάδας στην καντίνα «Το Μανωλιώ» στο Ηράκλειο.
Ο πρόεδρος της ομάδας, Γιάννης Κάββαλος ήταν αυτός που έκοψε την πίτα του συλλόγου, ενώ στην όλη εκδήλωση παρίστατο και ο γενικός γραμματέας Γιάννης Παρασύρης.
Η βραδιά είχε πολλά κους-κους, πολύ φαγητό μα κυρίως όπως προαναφέραμε, θερμό, άκρως οικογενειακό κλίμα. Το «καλαμπούρι» έπεσε… σύννεφο ιδίως όταν αναδείχθηκαν και οι τυχεροί της χρονιάς.
Οι κερδισμένοι ήταν δύο στους οποίους έπεσε το φλουρί και δεν ήταν άλλοι, από τον προπονητή Μανόλη Παπαματθαιάκη και τον νεαρό ποδοσφαιριστή Γιώργο Μανουσάκη.
Στην προκειμένη περίπτωση όμως, ο προπονητής των «πρασίνων» έκανε το εξής, χάρισε το φλουρί του στον νεαρό Στέλιο Γεμιστό που συνδύασε την έλευση του νέου χρόνου με το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με τη φανέλα του Ερμή, κόντρα στον Ηλυσιακό.