Σε μια ακόμη ανανέωση της συνεργασία του με νεαρό ποδοσφαιριστή, που προορίζεται αυτή την φορά για την νεοφώτιστη στην Α’ ΕΠΣΡ, ομάδα της ΝΕΑΡ, προχώρησε η διοίκηση του Αστέρα Ρεθύμνου.
Ο Μάρκος Μπερβανάκης, που κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο αγωνίστηκε με την επίσης νεοφώτιστη στην πρώτη ιεραρχικά κατηγορία των Ρεθεμνιώτικων πρωταθλημάτων ποδοσφαίρου, ομάδα του Κεραυνού, θα συνεχίζει να αγωνίζεται στα «σαλόνια», αυτή την φορά με το συγκρότημα του Γιώργου Μπαστάκη.
Ο γεννημένος το 2003 μέσος, που αποτέλεσε και μέλος της πολύ καλής φετινής «φουρνιάς» της μικτής ομάδας της ΕΠΣΡ που κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Κρήτη και πήρε επάξια την πρόκριση για την επόμενη φάση, σε Πανελλήνια βάση, θα τεθεί στην διάθεση του προπονητή της ΝΕΑΡ και του άμεσου συνεργάτη του και γυμναστή Μιχάλη Καλλιγιάννη με την έναρξη της προετοιμασίας των νεοφώτιστων στις 20 Αυγούστου.
Ο Μάρκος Μπερβανάκης ήταν βασικός στην ομάδα του Κεραυνού κατά την περσινή αγωνιστική περίοδο και αναμένεται με την εμπειρία που απέκτησε από τον χρόνο συμμετοχής που είχε να βοηθήσει σημαντικά την ΝΕΑΡ στον νευραλγικό χώρο της μεσαίας γραμμής. Η επίσημη ανακοίνωση του Ομίλου του Αστέρα Ρεθύμνου για την ανανέωση της συνεργασίας με τον 15χρονο μέσο ήταν: «Το Δ.Σ. του ΑΟΝ Αστέρα Ρεθύμνου, ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον νεαρό μέσο Μάρκο Μπερβανάκη.
Ο γεννημένος το 2003 ποδοσφαιριστής, θα συμπεριληφθεί στο έμψυχο δυναμικό της ΝΕΑΡ και θα αγωνιστεί μαζί της, την νέα αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΡ. Του ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν, με υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα της ΝΕΑΡ».