Σε φουλ αγωνιστικούς ρυθμούς παραμένει η Επισκοπή αλλά και όλα τα υπόλοιπα τμήματά της (Επισκοπή 2010 και ακαδημίες) γι’ αυτό το Σαββατοκύριακο.
Οι «γυπαετοί» θα δώσουν φιλικό αγώνα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» αυτό το Σάββατο στις 18.00 με την πρωταθλήτρια Χανίων Παλαιόχωρα, που από φέτος θα λάβει μέρος στη Γ’ Εθνική.
Μία ημέρα μετά φυσικά, υπάρχει η υποχρέωση του αγώνα κυπέλλου Ε.Π.Σ.Ρ. στα Λιβάδια απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.
Ο ΑΟ Επισκοπής φιλοξενεί το Αθλόπολις
Δεν είναι όμως μονάχα η Επισκοπή. Η έτερη ομάδα του συλλόγου, η Επισκοπή 2010 αλλά και οι ακαδημίες, ενεργοποιούνται αγωνιστικά.
Αρχικά, το Σάββατο η ομάδα της «2010» που καθοδηγείται από τον Βαγγέλη Γασπαράκη, οδεύει για το τέταρτο φετινό φιλικό της παιγνίδι. Πιο συγκεκριμένα, η αποστολή της ομάδας θα ταξιδέψει ως τον Πλατανιά όπου θα αντιμετωπίσει στον όμορο νομό την ομάδα Κ17.
Την επομένη (Κυριακή) θα αντιμετωπίσει στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» στις 12.30 την ομάδα του Αθλόπολις. Υπενθυμίζουμε ότι η Επισκοπή 2010 έχει δώσει μέχρι στιγμής 3 φιλικούς αγώνες. Τα αποτελέσματα είναι τα εξής: Επισκοπή 2010 – ΝΕΑΡ 6-1, Επισκοπή 2010 – Ασή Γωνιά 4-1 και Δάφνη – Επισκοπή 2010 3-0.
Η δραστηριότητα είναι πλήρης όπως προαναφέραμε και στις ακαδημίες. Το ίδιο πρωί (Κυριακή), τα τμήματα υποδομής θα φιλοξενήσουν τις αντίστοιχες ακαδημίες του Αθλόπολις. Οι οικοδεσπότες θα έχουν την ευκαιρία να μπουν σε πλήρη αγωνιστική δράση για πρώτη φορά έχοντας να αντιμετωπίσουν μια σχολή ποδοσφαίρου που είναι από τις πιο γνωστές της Κρήτης.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου
Γηπ. «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», 18.00: Επισκοπή – Παλαιόχωρα
Γηπ. Πλατανιά: Πλατανιάς Κ17 – Επισκοπή 2010
Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου
Αγώνας κυπέλλου ΕΠΣΡ: Γηπ. Λιβαδίων: 17.00: Λιβάδια – Επισκοπή
Φιλικοί αγώνες:
Γηπ.: «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»:
Στις 10.30 θα αγωνιστούν τα παιδιά που είναι γεννημένα τη διετία 2005-06.
Στις 11.30 θα αγωνιστούν τα παιδιά που είναι γεννημένα τη διετία 2003-04.
Στις 12.30 θα αγωνιστούν: Επισκοπή 2010 – Αθλόπολις.