ΤΟΥΣ ΒΕΛΙΒΑΣΑΚΗ, ΜΙΧΑΛΗΟ, ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ, ΡΕΪΖΑΚΗ, ΚΑΣΣΕΛΑ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΙΔΑΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Έξι ποδοσφαιριστές απέκτησε η Ασή Γωνιά
Μπορεί να μπήκε την ύστατη κυριολεκτικά στιγμή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις, μπορεί να πέρασε ένα από τα πιο αβέβαια καλοκαίρια στην 21χρονη ιστορία της, όμως η Ασή Γωνιά βρήκε και πάλι τον τρόπο να αναδυθεί στην επιφάνεια και λίγο πριν ξεκινήσουν οι υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα, στον θεσμό άλλωστε που την ενδιαφέρει απόλυτα, πραγματοποίησε, όχι μία αλλά έξι μεταγραφές.
Το κύπελλο θα πρέπει λογικά ήδη να το αποχαιρετά καθώς στο α’ ματς, εμφανώς ανέτοιμη, ηττήθηκε από τον Άρη με 5-1, όμως στο πρωτάθλημα, φαίνεται πως εισέρχεται με αξιώσεις.
Οι έξι μεταγραφές που ανακοινώθηκαν, αναμφισβήτητα, αναμένεται να βοηθήσουν την ομάδα του χωριού. Πιο αναλυτικά, μια μεταγραφή η οποία έρχεται να δώσει λύσεις στην άμυνα, είναι ο Ανδρέας Βελιβασάκης ο οποίος πέρυσι, αγωνιζόταν στον Απόλλωνα. Δίπλα στον στόπερ Βελιβασάκη, θα συνεπικουρεί ο Γιώργος Μιχαληός που πέρυσι αγωνίστηκε με την Επισκοπή.
Στα αμυντικά χαφ αναμένεται να βοηθήσει ο Μαθιός Σταματάκης που κι αυτός προέρχεται από την ομάδα του Απόλλωνα. Πιο μπροστά του, θα αγωνίζεται ο Μαθιός Κασσέλας που μπορεί να τρέξει στο κέντρο έχοντας πάρει την περσινή εμπειρία από την ομάδα της Επισκοπής. Μαζί του θα βρεθεί και ο Μιχάλης Ρεϊζάκης που πέρυσι φόρεσε τη φανέλα του Αστέρα Ρεθύμνου.
Τέλος, ο επιθετικός, Δημήτρης Νικολιδάκης πήρε μεταγραφή στην Ασή Γωνιά έχοντας θητεύσει την προηγούμενη χρονιά στον Αστέρα Ρεθύμνου.
Τα πράγματα δεν θα είναι εύκολα, ούτε μετά από τις παραπάνω μεταγραφές αλλά οι χρόνος, τουλάχιστον μέχρι τον Δεκέμβρη, μπορεί να δουλέψει υπέρ της, καθώς θεωρείται ένα εύλογο διάστημα προκειμένου να μονταριστεί ως ομάδα. Αν βασιστεί και στην έδρα της προκειμένου να νιώθει ότι μπορεί να αποκομίσει βαθμούς, τότε θα διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή ή και μια καλή πορεία. Στο χέρι της είναι…