Τη σύμβαση με τον ανάδοχο εργολάβο για το έργο κατασκευής του δικτύου υδροδότησης του οικισμού Καβουσίου, θα υπογράψει ο δήμαρχος Ρεθύμνου αύριο το πρωί, στα γραφεία της ΔΕΥΑΡ.
Μετά την ολοκλήρωση του έργου θα αποκατασταθεί το μεγαλύτερο από τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι κάτοικοι του Καβουσίου, καθώς το χωριό στερείται υδρευτικού δικτύου και η μεταφορά του νερού γίνεται με βυτία.
Το έργο έχει προϋπολογισμό 184.500 ευρώ και χρηματοδοτείται από πόρους της ΔΕΥΑΡ.