Με το βαθμό της ισοπαλίας αποχώρησε από την Ιεράπετρα ο Αστέρας Ρεθύμνου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα του Παναγιώτη Αντωνιάδη παρ’ ότι προηγήθηκε με κεφαλιά της Ειρήνης Δρακάκη στο 50′ ισοφαρίστηκε στο 89′ με γκολ της Παπανιτσάκη.
Χάθηκε λοιπόν μια καλή ευκαιρία για ένα «χρυσό» διπλό για τη ρεθεμνιώτικη ομάδα απέναντι στην ΑΣΙ.
Οι «κυανοκίτρινες» παρέμειναν στην 5η θέση παρ’ όλα αυτά, παραμένουν σε πολύ καλή αγωνιστική εγρήγορση για τα επόμενα ματς.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο επόμενό μας φύλλο.