Τη δυνατότητα να προπονηθούν με πλήρη εξοπλισμό, τέτοιο όπως σε μεγάλους επίσημους αγώνες είχαν οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου “Δαυίδ”, του Αθλητικού Συλλόγου του Περάματος, του Απόλλων καθώς και όλης της Κρήτης.
Για δύο ημέρες οι αθλητές των συλλόγων του τάε κβο ντο βρέθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο των Περιβολίων για τις ανάγκες του αγωνιστικού σεμιναρίου μαζί με τον ομοσπονδιακό τεχνικό Κυριάκο Παρασίδη.
Τα παιδιά των συλλόγων όλης της Κρήτης προπονήθηκαν λοιπόν με ηλεκτρονικούς θώρακες και ζύγισαν τις δυνάμεις τους αλλά και την ετοιμότητά τους.
Επί της ουσίας, δόθηκε η ευκαιρία σε όλους τους αθλητές να εξελίξουν τις δυνατότητες τους υπό τις οδηγίες του προπονητή τους και να ζήσουν για άλλη μια φορά την μαγεία του ολυμπιακού αυτού αθλήματος.
Ο σύλλογος του ΑΣ “Δαυίδ” θέλησε να αποστείλει τις δικές του ευχαριστίες στο τμήμα αθλητισμού του δήμου Ρεθύμνου και ιδιαίτερα στον εντεταλμένο σύμβουλο για αθλητικά θέματα του δήμου Δημήτρη Λαχνιδάκη για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστηρίου των Περιβολίων.
Παράλληλα ευχαρίστησε τους χορηγούς του αλλά και όλους τους συλλόγους του ταε κβο ντο οι οποίοι συνεχίζουν να προάγουν τις αξίες του ολυμπιακού αθλήματος.
Τέλος, ευχαρίστησε τους γονείς για την εμπιστοσύνη και τη στήριξη που τους δείχνουν καθημερινά καθώς επίσης και στους αθλητές όσον αφορά την άψογη εμφάνιση και την καθημερινή τους δουλειά.