Τραγικό τέλος είχε ένας 71 χρονος Ρεθεμνιώτης με κινητικά προβλήματα , ο οποίος κάηκε μέσα στο σπίτι του , όταν για άγνωστο μέχρι στιγμής λόγο ξέσπασε φωτιά . Ο άτυχος ηλικιωμένος πιθανόν δεν μπόρεσε λόγω και της αναπηρίας του να βγει από το σπίτι του ενδεχομένως και να κοιμόταν αφού βρέθηκε απανθρακωμένος πάνω στο κρεβάτι του. Το περιστατικό σημειώθηκε στην οδό Ψυχουντάκη στην περιοχή του Μασταμπά. Την προανάκριση για να διαπιστωθούν τα ακριβή αίτια εκδήλωσης της φωτιάς διενεργεί το Ανακριτικό Τμήμα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Ρεθύμνου.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...