Για έκτη συνεχόμενη χρονιά το σχολείο μας θα δώσει το δυναμικό παρόν στις χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις της πόλης μας με το «Το Χωριό του Αϊ Βασίλη στο 16ο δημοτικό σχολείο Ρεθύμνου» που θα γίνει στις 9 και 10 Δεκεμβρίου 2017.
Η εκδήλωση αυτή γίνεται με βάση τον ζήλο των μαθητών και των δασκάλων, την προσφορά των γονέων και των εθελοντών και την υποστήριξη των συμπολιτών μας. Επιθυμία μας είναι, όπως πάντα, να δείξουμε σε μικρούς και μεγάλους, πως απλές συμβολικές πράξεις μπορούν να πυροδοτήσουν τεράστιες αλλαγές στον κόσμο μας, στον τόπο μας!
Σας καλούμε να δώσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ πρότυπα και ερεθίσματα για να συνθέσουμε τη δική μας μελωδία της ευτυχίας… γιατί ελπίζουμε ότι το αύριο που έρχεται θα είναι καλύτερο από το σήμερα!
Σας ευχαριστούμε!
Η Σχολική Κοινότητα του 16ου Δημοτικού Σχολείου Ρεθύμνου
Τηλέφωνα επικοινωνίας: 2831 053818 (σχολείο), 6947271423, 6974968186, 6977409095