Ούτε αυτή τη φορά δεν τα κατάφερε η ΑΕ Μυλοποτάμου κόντρα στην Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου. Η ρεθεμνιώτικη ομάδα που, ομολογουμένως είχε πολύ δύσκολο έργο απέναντι, ίσως στην κορυφαία ομάδα του 2ου ομίλου, ηττήθηκε με σκορ 0-2 στο γήπεδο Περάματος. Επρόκειτο για το εξ αναβολής ματς της 6ης αγωνιστικής, από το οποίο τα πράγματα διαφοροποιήθηκαν κυρίως όσον αφορά την κορυφή γιατί, η Αθηναϊκή πλησίασε στον πόντο στην κορυφή την ομάδα της Ολυμπιάδας.
Αγωνιστικά, οι γηπεδούχες έδειξαν διάθεση και πάλι, προσπάθησαν να βγουν μπροστά, όμως η Ταλάλ σημείωσε το 1-0 στο 23′ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Αθηναϊκής.
Στην επανάληψη, σημειώθηκε και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά από την Ματζάνα με ωραίο σουτ. Ήταν ένα β’ ημίχρονο όπου η ομάδα του Αγίου Δημητρίου χωρίς να είναι πολύ καλύτερη, μπόρεσε κι επέβαλε τον ρυθμό που ήθελε εκείνη, δίχως πολλές φάσεις…
ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Σταγάκης): Μακρυδάκη, Νικηφορίδου, Μαρή (60′ Κλάδου Ε.), Παπακωνσταντή (80′ Σταυρουλάκη), Κλάδου Μ., Ανδρεδάκη, Φακιδάρη Μ., Ορφανού, Μανολιούδη, Κόκκινου (75′ Παπαδάκη), Νικηφόρου Μ.
ΑΘΗΝΑΪΚΗ: Αντωνοπούλου, Παπαδάκη, Ρεπάνη, Καρωζή, Λάζαρη, Ματζάνα, Καραμαλίκη, Τσουκαλά, Ταλάλ, Κουλούμαση, Παντελιδάκη.
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
ΑΕΜ – Αθηναϊκή Αγ. Δημήτριου 0-2
Ένωση Καμινίων -Αγία Παρασκευή 3-5
Η βαθμολογία
Θ. Ομάδα Β. Ν-Ι-Η Γκολ
1. Ολυμπιάδα Υμηττού ΑΣ 15 5-0-1 23-2
2. Αγία Παρασκευή ΑΟ 11 3-2-1 15-8
3. Αθηναϊκή Αγ. Δημητρίου 11 3-2-0 8-2
4. ΑΕ Μυλοποτάμου 3 13-0-4 6-14
5. Ένωση Καμινίων -2 0-0-6 4-30
Η επόμενη (7η) αγωνιστική(6/3)
Αγία Παρασκευή – ΑΕ Μυλοποτάμου
Ολυμπιάδα – Ένωση Καμινίων
Δ.Τ.