Στην ανανέωση τεσσάρων ποδοσφαιριστών του και στην ανακοίνωση ενός, του Αλέκου Βλαστού από τον Ποσειδώνα προχώρησε ο Ρεθυμνιακός.
Οι κυανόλευκοι» που όλο αυτό το διάστημα επιδιώκουν να χτίσουν το τμήμα βασιζόμενοι στις παραμονές κάποιων παιδιών που είναι διατεθειμένα να βοηθήσουν αλλά και σε ορισμένες μεταγραφές που θα προσδώσουν ποιότητα, εμφανίζονται κάθε τόσο και βγάζουν στον «αφρό» τις κινήσεις τους.
Έτσι λοιπόν στον Ρεθυμνιακό μένουν οι Αντουράκης, Βέλκοβ, Γκούτζος, Πλεύρης και Χατζηδημητρίου, ενώ η έλευση του Αλέκου Βλαστού ή μάλλον η επιστροφή έπειτα από έναν χρόνο του ακραίου επιθετικού, κάνει τα πρόσωπα των παραγόντων του σωματείου να χαμογελούν.
Χθες άλλωστε εξέδωσαν την παρακάτω ανακοίνωση: «Εκτός από την ενίσχυση της ομάδος με τις μεταγραφές των Δημητριάδη – Καραδάκη – Μανωλακάκη η ομάδα του Ρεθυμνιακού προχώρησε και στην ανανέωση της συνεργασίας με τους Αντουράκη – Βέλκοφ – Γκούτζου – Πλεύρη – Χατζηδημητρίου οι οποίοι μαζί με τον Ματαραγκάσι Έρι που ανανέωσε πριν λίγες μέρες, ήταν βασικοί πυλώνες στην περυσινή πορεία της ομάδας.
Άλλη μία επιστροφή στην Σοχώρα. Αυτή του Αλέκου Βλαστού ο οποίος πέρσι αγωνίστηκε στον Ποσειδώνα Γερανίου. Σίγουρα η εμπειρία του θα είναι πολύτιμη για τον Γιάννη Κατσούλη».
Ο Αλέκος Βλαστός πέρυσι έκανε ένα εξαιρετικό πρωτάθλημα έχοντας επιτύχει, ούτε λίγο ούτε πολύ, 15 τέρματα φτάνοντας στην 5η θέση των σκόρερς (τη μοιράστηκε μαζί με τον Έρι Ματαραγκάσι), ενώ ήταν πρώτος της ομάδας του Ποσειδώνα.