Την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019, ημέρα του εορτασμού των ενόπλων δυνάμεων, θα πραγματοποιηθεί στο στρατόπεδο «Λοχαγού (ΠΖ) Θεοδωράκη Εμμανουήλ» (Κουμπές Ρεθύμνου), από 11:00 π.μ. έως 13:00 μ.μ., η δράση «Ανοιχτά Στρατόπεδα».
Η είσοδος στο κοινό θα είναι ελεύθερη για όποιον επιθυμεί, προκειμένου να περιηγηθεί στους χώρους του στρατοπέδου και να δει εκθέματα οπλικών συστημάτων της μονάδος.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...