Σήμερα, μάλιστα ο δήμαρχος της περιοχής θα παραβρεθεί στη συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Ρεθύμνου, που έχει ως μοναδικό θέμα την έκφραση γνώμης επί της αναθεώρησης του υφιστάμενου Ειδικού Πλαισίου Χωροταξικού Σχεδιασμού και Αειφόρου Ανάπτυξης (Ε.Π.Χ.Σ.Α.Α.Τ.) για τον Τουρισμό και της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων (ΣΜΠΕ) αυτού, που πραγματοποιείται από το ΥΠΕΚΑ. (Εισηγητής ο αντιπεριφερειάρχης σε θέματα Περιβάλλοντος και Χωροταξίας κ. Νικόλαος Καλογερής). Ο κ. Πιπεράκης θα καταθέσει σχετικό υπόμνημα διαμαρτυρίας εκφράζοντας την επιχειρηματολογία του και διεκδικώντας την ένταξη της περιοχής στην ζώνη των υπό ανάπτυξη περιοχών:
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...