Από τη Διεύθυνση Ανάπτυξης της Περιφερειακής Ενότητας Ρεθύμνης, ανακοινώνεται ότι βάσει της σχετικής νομοθεσίας πρέπει να γίνει αντιστοίχιση – αντικατάσταση των επαγγελματικών αδειών Υδραυλικών, Χειριστών Μηχανημάτων Έργου, Εγκαταστάσεων Καύσης Υγρών και αερίων Καυσίμων, Μηχανικών Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (έως 17/10/2014) Ψυκτικών (8/1/15).
Η σχετική νομοθεσία και η διαδικασία, που προβλέπεται για την αντιστοίχιση – αντικατάσταση των επαγγελματικών αδειών έχει ήδη αποσταλεί στα επαγγελματικά σωματεία για ενημέρωση των μελών τους.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με τη Διεύθυνση Ανάπτυξης της Π.Ε.Ρ. (Τμήμα Επαγγέλματος) στο τηλέφωνο 2831340761.