Σε εξέλιξη βρίσκεται μεγάλη αντιφασιστική συγκέντρωση έξω από το δημαρχείο της πόλης του Ρεθύμνου. Οργανώσεις, φορείς και σωματεiα από όλη την Κρήτη ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα για μαζική συμμετοχή σε μια πορεία αλληλεγγύης για τους πρόσφυγες. Ο κόσμος εξακολουθεί να συγκεντρώνεται μέχρι και αυτή την ώρα. Να σημειωθεί οτι αρκετοί αστυνομικοί έχουν αναπτυχθεί σε σημεία γύρω από το δημαρχείο.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...