Σε ένα πολύ σημαντικό σεμινάριο έλαβε μέρος ο ΑΣ Απόλλων Ρεθύμνου. Το «παρών» έδωσε ο Ιρανός Παγκόσμιος πρωταθλητής του 2013 στο Μεξικό Χάντι Μοστάαν (Hadi Mostaan) και δίδαξε κάποια από τα «μυστικά» του Τάε Κβο Ντο.
Στην αθλητική εκδήλωση πολεμικών τεχνών, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Σούδας στα Χανιά, συμμετείχαν μικροί αθλητές των κατηγοριών cadets Junior (2007 – 2005 αλλά και 2004 και κάτω, όπως και της αντίστοιχης των Kids 2008-2010). Αθλητές τόσο από τον ρεθεμνιώτικο σύλλογο, όσο και από τον ΑΣ tae Kwon do Ακρωτηρίου και το τμήμα του αθλήματος του «Ταυρωνίτη». Σ’ ένα διήμερο με πολύ όμορφο θέαμα, είχαν την ευκαιρία να μάθουν και να εξασκηθούν σε κάποιες τεχνικές που εμπλουτίζουν τις εμπειρίες των νεαρών αθλητών και τους παρέχουν σημαντικά «εφόδια» για το μέλλον. Σίγουρα οι μικροί του Αποστόλη Σανιδά επέστρεψαν στην «βάση» τους, κερδισμένοι από την παρουσία τους στην εκδήλωση της Σούδας.