Τα τραπεζικά υποκαταστήματα της πόλης του Ρεθύμνου έχουν αποκλείσει από τις 11 το πρωί οι αγροτοκτηνοτρόφοι του Ρεθύμνου συνεχίζοντας τις κινητοποιήσεις τους ενάντια στο ασφαλιστικό. Με τρακτέρ και αγροτικά αυτοκίνητα διέσχισαν τους κεντρικούς δρόμους πραγματοποιώντας πραγματοποιώντας πορεία διαμαρτυρίας και συμβολικές καταλήψεις στις τράπεζες.
Δυστύχημα στους ιστιοπλοϊκούς αγώνες Aegean 600
Ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Aegean 600, δυστυχώς, "σημαδεύτηκε" από ένα τραγικό δυστύχημα. Στα ανοιχτά της Κάσου, θύμα μιας δύσκολης κατάστασης λόγω...