Το βραβείο, το οποίο συνοδεύεται από χρηματικό ποσό, απονέμεται στις μαθήτριες της Γ’ τάξης Χρυσή Θεοδοσοπούλου του Ευαγγέλου και Ευθαλία Καραγκούνη του Βασιλείου, που πρώτευσαν μεταξύ των συμμαθητριών τους, καθώς και στον μαθητή της Γ’ τάξης Δημήτριο Βουτσαδάκη του Μιχαήλ, που πρώτευσε μεταξύ των συμμαθητών του.
Στη συνέχεια θα γίνει η επίδοση των απολυτηρίων και των βεβαιώσεων πρόσβασης στους αποφοίτους του σχολείου.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...