Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο Α’ μέρος, όμως με δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης βρέθηκαν πίσω στο σκορ και κατάφεραν να κάνουν το 2-2 στο 80’ με τον Παρασύρη.
Ο Παναρκαδικός δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ήττα του πρωτοπόρου Τάλω, αφού ήρθε ισόπαλος 2-2 στο ντέρμπι των Μισιρίων με την Πηγή, ενώ την ήττα γνώρισε και ο Απόλλωνας με 3-1 από την ΕΑΠ και τώρα μοιράζεται την 3η θέση με το Φοίνικα που πήρε τη νίκη με 2-1 από τον ΠΑΟ Αλφά με γκολ του Σ. Ορφανουδάκη.
Το Καλονύκτι αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να πάρει την πρώτη του νίκη, αφού ηττήθηκε με 1-4 από την Κράνα.
Τέλος οι Μέλαμπες πήραν εύκολα τη νίκη με 3-0 από τη Φλόγα Ρουστίκων.
Β’ τοπικού
Μέλαμπες-Ρούστικα 3-0
(Κυριακάκης, Βουμβουκάκης 2)
Διαιτησία: Κατσαμάς, Μοχιανάκης, Βουγιουκαλάκης.
Φοίνικας -ΠΑΟ Αλφά 2-1
(Σ. Ορφανουδάκης 2, Δ. Ζαχαριουδάκης).
Διαιτησία: Δρακακάκης, Αλεξάκης, Μίαρης.
ΕΑΠ-Απόλλωνας 3-1
(Σκαλιδάκης, Μούστος (αυτογκόλ), Χατζησεβαστός και Δαφνομίλης).
Πάνορμό -Γαράζο 3-2
(Κυδωνίας, Ι. Φασόης, Μιχόπουλος και Αγ. Παρασύρης, Χατζάκης).
Διαιτησία: Καλυβιανάκης, Κουτσουράκης, Τζανάκης.
Καλονύκτι-Κράνα 1-4
(Σκλομπονάκης (Καλον.), Δ. Κοζορώνης, Καντιδάκης, Ε. Κλίνης, Δ. Κόκκινος).
Διαιτησία: Μίαρης, Γιαννούλης, Λιοδάκης.
Παναρκαδικός-Πηγή 2-2
(Παν. Δασκαλάκης 2, Κ. Καλλέργης 2)
Διαιτησία: Δασκαλομαρκάκης, Ι. Παπαδάκης, Κανδεράκης.
Ρεπό Κάλυβος.
ΜΕΛΑΜΠΕΣ (Μ. Σηφάκης): Γ. Τσουντάνης, Χριστοφάκης, Βεργαδής, Ρ. Κυριακάκης, Δημοτάκης, Δουκάκης, Ι. Κυριακάκης (84’ Πιτσιδιανάκης), Δελιδάκης, Βαβουράκης, Βουμβουράκης, Σηφάκης.
ΡΟΥΣΤΙΚΑ (Κ. Αγγελάκης): Ε. Φραγκιαδάκης, Αγριμάκης, Δραμουντάνης, Κατσανεβάκης, Ξερουδάκης (87’ Καριανάκης), Σ. Φραγκιαδάκης, Σκεντερίδης, Σαδικά, Γ. Γαβαλάς (49’ Βενιεράκης), Τσίπι, Μαρνιεράκης.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Μ. Φραγκιαδάκης): Σ. Κοκολάκης, Καούδης, Κόκι, Ανδρουλιδάκης, Καμπουράκης, Φραγκιαδάκης, Σπαντιδάκης, Αγγελόπουλος, Περαντωνάκης, Μαστρογιαννάκης (89’ Βαβουράκης), Στ. Ορφανουδάκης.
ΠΑΟ Αλφά (Γ. Στριλιγκάς): Α. Χρυσός, Σταγάκης, Βασσάλος, Πλέσσας, Γ. Κουτάντος, Κοντονάσιος, Λουκάκης, Δ. Ζαχαριουδάκης, Β. Τζαγκαράκης, Καλαϊτζάκης (72’ Ματθαιάκης), Π. Δαφνομήλης (65’ Σωπασουδάκης).
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γ. Πανταγιάς): Γ. Διαλεκτός, Κοράκης, Κοτζιανόγλου, Π. Γαβαλάς, (40’ Συριανόγλου), Σκορδίλης (75’ Βασιλείου), Πάτσο (40’ Γ. Βασιλείου), Πολιουδάκης, Πυργαρούσης, Μαριόλος, Μαθιουδάκης, Π. Δασκαλάκης.
ΠΗΓΗ (Στ. Βροντάκης): Μαθιουδάκης, Παπαγιαννάκης Στρατιδάκης, Βροντάκης, Α. Ψωμάς, Ρισσάκης, Λέκα, Δαμανάκης, Καλλέργης, Κουβαρδάς, Μπροτζάκης.
ΕΑΠ (Μ. Μπανίλας): Βενιεράκης, Σίγκι, Στριλιγκάς, Γ. Φραγκιαδάκης, Κλάδος, Μακρυδάκης (70’ Παπακυρίτσης), Σκαλίδάκης (79’ Γερονυμάκης), Κωστόπουλος (28’ Α. Σίγκι), Χατζησπύρος, Καραπιδάκης, Κατημερτζόγλου.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Μ. Αλυσανδράτος): Τερζής, Διαλυνάς, Παρασύρης (68’ Μαριόλος), Σούλι, Μούστος, Φίλιας, Ζότο, Οικονόμου, Δαφνομήλης, Γ. Πελαντάκης, Τσάγκας (52’ Διακογεωργίου).
ΠΑΝΟΡΜΟ (Γ. Ψωμάς): Θ. Παρασύρης, Χ. Ψωμάς, Μοσχονάς, (89’ Ντόντα) Κ. Παρασύρης, Κοκολάκης, Μοσχανδρέας, (78’ Μιχόπουλος), Ε. Ζαχαριουδάκης, Κυδωνίας, Ιερωνυμάκης, Φασόης (88’ Βασσάλος).
ΓΑΡΑΖΟ (Γ. Φοδελιανάκης): Χ. Φοδελιανάκης, Α. Παρασύρης, Ρουσσάκης, Στ. Νικηφόρος, Φραντζεσκάκης, Κλάδος, Αλεξάκης, Γ. Φοδελιανάκης, Θ. Χατζάκης, Α. Παπαδάκης, Χατζάκης Α.
ΚΑΛΟΝΥΚΤΙ (Θ. Νικολακάκης): Νικολακάκης Θ., Μαυρίδης, Νικολακάκης Σ., Καλλιτσουνάκης, Σκλομπονάκης, Σταυρόπουλος Θ., Τσικιντίκος, Μαρινάκης Ε., Αποκορωνιωτάκης, Μαρινάκης Α.
ΚΡΑΝΑ (Γαλ. Λεονταράκης): Χαραλάμπους, Φουντουλάκης (83’ Κ. Κοζορώνης), Μουντράκης, Κόκκινος Ι., Ζερβός, Νταής, Μοσχογιαννάκης, Κλίνης Ε., Δαφέρμος (46’ Καντιδάκης), Κόκκινος Δ., Κοζορώνης Δ.
(Σε 18 αγώνες)
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜ. ΑΓΩΝ. ΤΕΡΜ.
1 Γαράζο 41 17 44-14
2. Παναρκαδικός 36 17 55-20
3. Απόλλωνας 31 17 37-27
4. Φοίνικας 31 17 31-15
5. Πάνορμο 30 17 34-28
6. ΕΑΠ 29 17 30-17
7. Κράνα 26 16 38-23
8. ΠΑΟ Αλφά 18 17 28-33
9. Πηγή 15 17 41-46
10. Ρούστικα 14 16 15-24
11. Μέλαμπες 10 16 25-48
12. Κάλυβος 10 16 23-34
13. Καλονύκτι 1 16 13-81
1) Κ. Καλλέργης (Πηγή) 18
2) Ι. Φασόης (Πάνορμο) 16
3) Δ. Καραμήτσος (Παναρκαδικός.) 15
4) Ν. Τζαγκαράκης (Κάλυβος) 15
5) Δ. Ζαχαριουδάκης (Αλφά) 13
6) Λ. Τζαγκαράκης (Παναρκαδικός) 12
7) Θ. Χατζάκης (Γαράζο) 11
8) Ε. Βουμβουράκης (Μέλαμπες) 11
9) Παν. Δασκαλάκης (Παναρκαδικός) 10
10) Στ. Νικηφόρος (Γαράζο) 9
11) Ε. Μαστρογιαννάκης (Φοίνικας) 9
12) Γαλ. Λεονταράκης (Κράνα) 9
Α’ (21η) αγωνιστικής και Β’ (19η)
Σάββατο 23-2-13 (15:00)
Γήπεδο Ατσιποπούλου Μαργαρίτες -Λιβάδια
Γήπεδο Ανωγείων Αετός-Μελιδόνι
Γήπεδο Μισιρίων Πηγή -Πάνορμο
Γήπεδο Γαράζου Γαράζο-Ρούστικα
Γήπεδο Ζωνιανών Κράνα-Μέλαμπες
Γήπεδο Καλύβου Κάλυβος -Καλονύκτι
Γήπεδο Περάματος ΠΑΟ Αλφά-ΕΑΠ
Γήπεδο Μισιρίων (11) Απόλωνας-ΑΓΟΔΑ
Γήπεδο Φουρφουρά Ψηλορείτης -Σπήλι
Γήπεδο Ρεθύμνου Αστέρας-Αρης
Γήπεδο Μισιρίων Δόξα-Ρεθυμνιακός
Γήπεδο Γερανίου Ποσειδώνας-ΟΦΑ
Ρεπό Επισκοπή Β’, Φοίνικας.