Για μία ακόμη χρονιά θα παραμείνει προπονητής του ΑΟΝ Αστέρα, ο Ηλίας Ασπρομάτης. Και πώς θα μπορούσε να γίνει αλλιώς από τη στιγμή που ο Ηλίας έχει δώσει ψυχή και σώμα σ’ αυτή την ομάδα, την οποία έχει υπηρετήσει πάνω από 30 χρόνια;
Στον Αστέρα έχουν μείνει ευχαριστημένοι από το έργο του Ασπρομάτη, ο οποίος προσπαθεί μ’ ένα άκρως νεανικό σχήμα και πάντα με τις προσθήκες κάποιων έμπειρων παικτών, να πρωταγωνιστεί στο Α’ τοπικό πρωτάθλημα.
Ο Ηλίας άλλωστε έχει δοκιμαστεί σε πολύ πιο δύσκολες, εποχές. Δεν ήταν δυνατόν να μην τα καταφέρει σ’ αυτή, όπου υπάρχει απόλυτος έλεγχος, για το πώς θα δουλέψει το Σωματείο και για το τι πλάνα θα χαράξει στο εγγύς κι στο απώτερο μέλλον.
Η ανακοίνωση του Σωματείου μέσω του επίσημου σάιτ, αναφέρει σχετικά με την ανανέωση συνεργασίας των δύο πλευρών…
«Ο ΑΟΝ Αστέρας ανακοινώνει την ανανέωση συνεργασίας με τον Ηλία Ασπρομάτη, για τη νέα χρονιά.
Οι δύο πλευρές από κοινού συμφώνησαν να συνεχίσουν το πλάνο, που ήδη ξεκίνησαν από πέρσι».