Ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του, πανηγυρίζοντας ένα σπουδαίο «διπλό» στο Μαρούσι. Η ομάδα του Κώστα Φιτσανάκη έκαμψε την αντίσταση και του Τρίτωνα με 6-7, φτάνοντας τις 3 συνεχόμενες νίκες και τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα πόλο της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, αλλά ο ΝΟΡ έδειξε για ακόμα μία φορά τα τεράστια ψυχικά αποθέματα που διαθέτει. Με το σκορ «κολλημένο» στο 6-6, η Βάσω Μαυρέλου πέτυχε γκολ στο 1’30’’ πριν το φινάλε και έτσι διαμόρφωσε το τελικό 6-7.
Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-3, 3-1, 1-2.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Κυριακάκη Φλ., Σαφέτη, Φαρμάκη Μ. 2, Γαγάνη, Παλληκαράκη, Αλεξάκη, Μαυρέλλου 2, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Καραλόγου, Φαρμάκη Ελ. 2, Πατσαχάκη, Σολανάκη.
ΤΡΙΤΩΝΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Θανάσης Τούρος): Γούλα, Κολιτσοπούλου, Τουλουμτζίδου, Τσελέπη 2, Ζερβακάκη, Αποστόλου, Πετάση 1, Στρατιδάκη 1, Μαλλιάρου, Κόλλια 2, Λίβα, Στρείδη, Πράπα, Κουζούνα, Λάζαρη.