Με ένα πλούσιο πρόγραμμα εκδηλώσεων με πρωταγωνιστές τα παραδοσιακά προϊόντα της κρητικής γης, ψυχαγωγικό πρόγραμμα και εκπαιδευτικές δράσεις ολοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής η 8η Γιορτή Κρητικής Διατροφής. Μια συνέργεια της Αντιπεριφέρειας Ρεθύμνου, του Δήμου και του Επιμελητηρίου, που στόχο έχει την προβολή και προώθηση των κρητικών προϊόντων και την διασύνδεσή τους με τον τουριστικό κλάδο.
Μικροί και μεγάλοι είχαν την ευκαιρία τις τελευταίες μέρες της διοργάνωσης να γευτούν τα ντόπια προϊόντα, να μάθουν για την ιστορία τους, αλλά και να διασκεδάσουν μέσα από το καλλιτεχνικό πρόγραμμα.
Ειδικότερα, από το απόγευμα του Σαββάτου, οι μικροί επισκέπτες, παρέα με την αρτοποιό, Αμαλία Χαροκόπου Τουτουντζιδάκη, και, πάντα, με την επιμέλεια της Ρένας Λαδιά (Αερόστατο), έμαθαν για τη διατροφική αξία του ψωμιού, για την απαραίτητη θέση που πρέπει να έχει στη διατροφή μας, ενώ ζύμωσαν και τις δικές τους δημιουργίες.
Στην Κεντρική Σκηνή, τα σπιτικά ζυμαρικά Μαγγίρι, τα κρητικά καπνιστά Τσι…καμινάδας γεύσεις και τα φρέσκα μανιτάρια Culta Terra, συνδυάστηκαν από την Ασπασία Γιακουμάκη (Μαγγίρι) και τον Φίλιππο Μαρκάκη (Culta Terra), δημιουργώντας γεύσεις του σήμερα με άρωμα παράδοσης. Το κοινό δοκίμασε κριθαράκι με μανιτάρια και μαγγίρι με απάκι και ξηρό ανθότυρο, απολαμβάνοντας μαζί και ποιοτικό εμφιαλωμένο κρητικό κρασί.
Σύμφωνα με την κα Κατερίνα Ξεκάλου, υπεύθυνη για τις παράλληλες οινογαστρονομικές δράσεις, οι οποίες ολοκληρώθηκαν σήμερα Σάββατο, «Φέτος, οι γεύσεις και οι μαγειρικές της Γιορτής μας ταξίδεψαν στον χρόνο: Σμύρνη, Μινωικά χρόνια, σύγχρονη Κρήτη, συνταγές και πρώτες ύλες που άντεξαν στους αιώνες, ιδιαίτερες μαγειρικές τεχνικές, αρώματα γεμάτα μνήμες και συγκίνηση, γεύσεις που ένωσαν ανθρώπους και πολιτισμούς. Στο τέλος αυτού του ταξιδιού, στο σήμερα, στο εδώ και στο τώρα, ας θυμόμαστε ότι τα προϊόντα μας αξίζουν να προχωρήσουν ακόμα περισσότερο, πιο πέρα από ονόματα και ετικέτες, πιο μακριά από μεμονωμένες πρωτοβουλίες. Η ενιαία προβολή, η συντονισμένη προσπάθεια και ο κοινός στόχος είναι η μόνη διαδρομή που οφείλουμε να ακολουθήσουμε για να διατηρήσουμε ζωντανό τον υλικό πολιτισμό και την ιδιαίτερη γαστρονομική παράδοση της Κρήτης».
Στη συνέχεια, ο παραδοσιακός Σύλλογος Ερωφίλη, με τη συνοδεία του Γιάννη Δινιακού και του συγκροτήματός του, χόρεψε σε κρητικούς ρυθμούς, ενθουσιάζοντας τους επισκέπτες.
Τη σκυτάλη για την Κεντρική Σκηνή πήρε ο Κώστας Μαρτάκης, κλείνοντας το καλοκαιρινό σαββατόβραδο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο αγαπημένος καλλιτέχνης, σε μεγάλα κέφια, με άψογη σκηνική παρουσία και ατέλειωτο παιχνίδι με το κοινό, ανέβασε τη διάθεση στα ύψη, τόσο με τραγούδια από το προσωπικό του ρεπερτόριο, όσο και με διασκευές γνωστών ερμηνευτών.
Σε μια όμορφη παρέα στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, βρέθηκε και ο υπουργός Εθνικής Άμυνας, Ευάγγελος Αποστολάκης, ο οποίος δήλωσε σχετικά: «Είναι η πρώτη φορά που επισκέπτομαι τη Γιορτή Κρητικής Διατροφής και έχω, πραγματικά, εντυπωσιαστεί. Θεωρώ ότι είναι μια σπουδαία κίνηση από τους τρεις συνδιοργανωτές, την Περιφέρεια Κρήτης, τον Δήμο Ρεθύμνης και το Επιμελητήριο Ρεθύμνης, να εκτίθενται όλα αυτά τα κρητικά προϊόντα, προκειμένου να μπορέσει ο κόσμος να τα γνωρίσει. Τα προϊόντα της Κρήτης, αλλά και της Ελλάδας γενικότερα, θα πρέπει να είναι προϊόντα με brand name, καθώς είναι αποτέλεσμα της εξαιρετικής προσπάθειας των παραγωγών μας και χαρακτηρίζονται από άριστη ποιότητα. Σε αυτήν την κατεύθυνση, εύχομαι ο θεσμός της Γιορτής Κρητικής Διατροφής να συνεχίσει να επεκτείνεται και να δώσει τη δυνατότητα σε ακόμα περισσότερους παραγωγούς, να επικοινωνήσουν τα προϊόντα τους στους καταναλωτές και στην ευρύτερη Αγορά».
Την Παρασκευή οι μικροί επισκέπτες, με τη βοήθεια του διατροφολόγου, Χάρη Χαρωνίτη, γνώρισαν την αλόη και το φραγκόσυκο, δυο πολύτιμα προϊόντα της κρητικής γης, έμαθαν για τις ευεργετικές τους ιδιότητες και τη σωστή κατανάλωσή τους μέσα από διασκεδαστικές ερωταπαντήσεις, ενώ έφτιαξαν και ένα εξαιρετικό γλυκό με μαρμελάδα φραγκόσυκο και γιαούρτι. Στους γονείς μοιράστηκε αντίστοιχο ενημερωτικό υλικό.
Στην Κεντρική Σκηνή του Δημοτικού Κήπου, η Dr Jerolyn Morrison από τις Μινωικές Γεύσεις και η Εύη Χριστουλάκη, ταξίδεψαν το κοινό στη Μινωική Εποχή, εξηγώντας τον τρόπο, με τον οποίο μαγείρευαν οι Μινωίτες, ενώ ετοίμασαν δύο υπέροχες συνταγές που παρασκευάζονταν στα Μινωικά χρόνια (φακές με κόλιανδρο και αρνί με ξινόχοντρο και φασκόμηλο) και που κατάφεραν να φτάσουν μέχρι τις μέρες μας, διανύοντας διαδρομές αιώνων. Παράλληλα, η Dr Morrison ανέλυσε τη βιωματική προσέγγιση και την ευαισθητοποίηση για το περιβάλλον, δύο άξονες πάνω στους οποίους και στηρίζεται όλη η φιλοσοφία των Μινωικών Γεύσεων.
Μινωική μαγειρική, λοιπόν, και η Ομάδα Recevin, επέλεξε να παρουσιάσει τρεις αρχαίες λευκές κρητικές ποικιλίες κρασιού, το Δαφνί, το Πλυτό και το Μελισσάκι. Η οινολόγος, Ηλιάνα Μαλίχιν, και ο οινοχόος, Δημήτρης Ζαχαριάς, μίλησαν για την ιστορία και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά των τριών αυτών ποικιλιών ενώ, η Κατερίνα Ξεκάλου, τόνισε την ανοδική πορεία και εξέλιξη του κρητικού κρασιού τα τελευταία δέκα χρόνια, επισημαίνοντας την εξαιρετική δουλειά που έχει γίνει από το Δίκτυο Οινοπαραγωγών Κρήτης-Wines of Crete, καθώς, η ενότητα, η σύμπραξη, η ενιαία προβολή του οινικού προϊόντος και το κοινό όραμα, απέδωσαν τα μέγιστα αποτελέσματα.
Ο ιστορικός μουσικοχορευτικός Σύλλογος του Ρεθύμνου, Αρκάδι, εντυπωσίασε τους παρευρισκομένους με το παιδικό, αλλά και με το ενήλικο τμήμα του, με τη συνοδεία του Μιχάλη Παυλάκη και της μουσικής του παρέας. Σύμφωνα με την κα Πόπη Δινιακού, υπεύθυνη για το κρητικό καλλιτεχνικό πρόγραμμα, «Η κρητική παράδοση έχει τη δική της ξεχωριστή θέση σε αυτή τη Γιορτή, είναι ένας ζωντανός οργανισμός που εξελίσσεται συνεχώς, είναι η ταυτότητά μας. Όλοι οι μουσικοχορευτικοί Σύλλογοι του Ρεθύμνου έχουν περάσει από αυτή τη Σκηνή και, φέτος, ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος εμφανίσεών τους, με αλφαβητική σειρά συμμετοχής και με ημερομηνία εμφάνισης που επιλέγουν οι ίδιοι. Ευχαριστούμε θερμά τόσο τους Συλλόγους όσο και τους μουσικούς, οι οποίοι τους συνοδεύουν. Βρίσκονται εδώ κάθε χρόνο, αφιλοκερδώς, προσφέροντας ένα μοναδικό θέαμα στους επισκέπτες μας, αγγίζοντας την ψυχή και τις μνήμες μας».
Το βράδυ της Παρασκευής έκλεισε με όμορφα τραγούδια, ελληνικού και διεθνούς ρεπερτορίου, από τη Μαριέλλα Βιτώρου και τον Σπύρο Ξενιτόπουλο, οι οποίοι χάρισαν στο κοινό μια απολαυστική μουσική «Βόλτα στις γειτονιές του κόσμου».