Στον 2ο αγώνα για το 2018 προχώρησε ο ΠΑΣ Ρεθύμνου Άτλας που πραγματοποίησε την Ανάβαση στον Κρουσσώνα. Επρόκειτο για μία εξαιρετική προσπάθεια από όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος, καθώς ο συντελεστής δυσκολίας ήταν αρκετά μεγάλος.
Μέσα από τον συγκεκριμένο αγώνα, οι αθλητές του Άτλαντα κατέκτησαν δύο χρυσά (Ιωάννης Δαβαριας – Σταυρούλα Ηλιάκη), 1 αργυρό (Γιώργος Τσικιντίκος) αλλά και μία 4η (Σταύρος Παπαδημητράκης) και δύο 6ες θέσεις (Παναγιώτης Χιώτης – Ιωάννης Τσίγκρης).
Υπενθυμίζουμε ότι το 2017 ήταν μια υπέρλαμπρη χρονιά για τον σύλλογο, αφού εκτός από τις οργανωτικές επιτυχίες, τη συμμετοχή σταθερότητα που παρουσίασε σε κάθε εκδήλωση, είχε να παρουσιάσει και δύο διεθνείς αθλητές, τον Γιάννη Δαβαρία και τον Γιώργο Χρονάκη.