Στο πλαίσιο των Γιορτών της Παλιάς Πόλης «Ημέρες Ρεθύμνου 2016», θα πραγματοποιηθεί σήμερα, στην Αίθουσα Παντελής Πρεβελάκης-Ωδείο Ρεθύμνου, συναυλία-αφιέρωμα στο Λυρικό τραγούδι (άριες από όπερα, οπερέτα, art songs) με τη Διαμάντη Κριτσωτάκη (mezzo soprano) και την Ευγενία Ψαρουδάκη (pianist).
Ώρα έναρξης: 21:15.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.
Συνδιοργάνωση με τον Σύνδεσμο Διάδοσης Καλών Τεχνών Ρεθύμνου.
Χορηγοί εκδήλωσης: Βιβλιοχαρτοπωλείο Δασκαλάκη / Jimmy’s Seafood/ Living Room Lounge Cafe.