Στην προετοιμασία τους καταλήγουν, Επισκοπή και Αστέρας Ρεθύμνου εν όψει του μεγάλου τελικού του κυπέλλου της ΕΠΣ Ρεθύμνου. Τη συγκεκριμένη αναμέτρηση περιμένουν καρτερικά οι περισσότεροι των ποδοσφαιριστών, αλλά και οι φίλαθλοι η οποία θα λάβει χώρα αύριο Τετάρτη στις 18.00, στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».
Οι δύο φιναλίστ έχουν ετοιμάσει τα πλάνα τους και αδημονούν για τη στιγμή που θα φτάσουν (ένας από τους δύο) να σηκώσουν το βαρύτιμο τρόπαιο.
Πρόκειται άλλωστε για τη γιορτή του ρεθεμνιώτικου ποδοσφαίρου και η ΕΠΣΡ κάτω από αυτό το πρίσμα οργανώνεται, προκειμένου να τελεστεί ο αγώνας.
Ήδη η Επιτροπή Διαιτησίας όρισε τους διαιτητές, οι οποίοι θα είναι ο κ. Σαβουϊδάκης με βοηθούς τους κ.κ. Σταυρουλάκη, Βαρβαντάκη. Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε να είναι ο κ. Θεοδώσης Χατζημπεκιάρης. Παρατηρητής της διαιτησίας του τελικού θα είναι ο κ. Κυριάκος Δελήμπασης.