Τα δοκάρια του Μελιδονίου θα συνεχίσει να υπερασπίζεται και στη νέα σεζόν ο Γιώργος Αναγνωστάκης. Ο επονομαζόμενος και ως «βράχος», θα είναι ο πορτιέρο της ομάδας και στη νέα σεζόν 2017-18. Στον Τάλω, ο Μιχάλης Στεφανάκης δείχνει να εκτιμά την προσφορά του στην ομάδα και γι’ αυτό πρότεινε στον ίδιο να συνεχίσει να φυλά την ίδια εστία.
Το Μελιδόνι θέλει να προετοιμάσει τη διάδοχη κατάσταση αλλά αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει από τη μια στιγμή στην άλλη. Ο Γιώργος Αναγνωστάκης που είναι 32 χρονών μπορεί να έρχεται από το Ηράκλειο για να αγωνίζεται, όμως, θεωρείται παιδί του Μυλοποτάμου, αφού δύο χρόνια πριν αγωνιζόταν στα Λιβάδια και πιο πριν, αποτελούσε παίκτη του Αστέρα Περάματος όταν ακόμα διεκδικούσε το πρωτάθλημα στο Α’ τοπικό.
Ο Αναγνωστάκης είναι γνωστός για την… τρέλα του κάτω από τα δοκάρια της ομάδας του, είναι έξπερτ στις αποκρούσεις πέναλτι (3 έπιασε φέτος) και δεν είχε κανένα πρόβλημα να συνάψει νέα συνεργασία με τον Τάλω.