Πτώμα άνδρα,εντοπίστηκε στην παραλία του Καβρού Αποκορώνου στις 15.30 το απόγευμα σήμερα από πολίτη που έκανε περίπατο στην περιοχή.
Άμεσα ενημερώθηκαν οι Αστυνομικές και Λιμενικές αρχές.Άνδρες του Λιμενικού και της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ρεθύμνου πήγαν στο σημείο για αυτοψία.Παράλληλα κλήθηκε το ΕΚΑΒ που παρέλαβε το πτώμα και το μετέφερε στο Νοσοκομείο Ρεθύμνου.
Με δεδομένο ότι τις τελευταίες 14 μέρες (από τις 17 Δεκεμβρίου),αγνοείται ο 50 χρονος Μανόλης Δαμουλάκης, κλήθηκαν συγγενικά του πρόσωπα προκειμένου να αναγνωρίσουν αν το πτώμα ανήκει στον αγνοούμενο.
Πληροφορίες αναφέρουν ότι μέχρι στιγμήν πρόσωπο του περιβάλλοντος του 50χρονου που πήγε στο Νοσοκομείο για αναγνώριση δήλωσε στους αστυνομικούς ότι δεν μπορεί να πεί με βεβαιότητα πως πρόκειται για τον Μανόλη Δαμουλάκη.
Αναμένεται πάντως να πάνε και άλλοι στενοί συγγενείς του στο πλαίσιο της αναγνώρισης του προσώπου στο οποίο ανήκει το πτώμα. Εαν δεν μπορεί να ταυτοποιηθεί με βεβαιότητα ,η αστυνομία θα προχωρήσει σε εξέταση DNA .
Αύριο θα διενεργηθεί νεκροψία -νεκροτομή ώστε ο ιατροδικαστής να αποφανθεί για τα αίτια θανάτου του νεκρού άνδρα.