Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου στο χώρο του Κ.Ψ.Υ. (Δημοκρατίας 24) στις 7:00 μμ. με είσοδο ελεύθερη για το κοινό. Θα απαγγελθούν ποιήματα των: Alda Merini, Γεώργιου Βιζυηνού, Ρώμου Φιλύρα, Κώστα Καρυωτάκη, Γιώργου Φαλελάκη και Κατερίνας Γώγου.
Τα ποιήματα θα απαγγείλουν οι: Γιοβανάκης Σταύρος, Κραμαούνα Παναγιώτα, Ντακίνη Ευαγγελία, Παπαϊωάννου Ξένια, Σπυρίδωνος Ήρα. Συνοδεία κιθάρας από την Φρουδαράκη Αρετή.
Έφυγε από τη ζωή ο αρχαιολόγος Μιχάλης Ανδριανάκης
“Έφυγε” σήμερα από τη ζωή, ο γνωστός αρχαιολόγος, επίτιμος έφορος Αρχαιοτήτων, Μιχάλης Ανδριανάκης, σε ηλικία 74 ετών. Ο Μιχάλης Ανδριανάκης νοσηλευόταν με προβλήματα υγείας τις...