Την ερχόμενη Δευτέρα, στις 21:00 στα γραφεία της ομάδας στο γήπεδο της Σοχώρας, είναι προγραμματισμένη η γενική συνέλευση και οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. στον Ρεθυμνιακό. Η επίσημη ανακοίνωση αναφέρει: «Προσκαλούμε όλα τα μέλη και φίλους του Ρεθυμνιακού τη Δευτέρα 11-7-2016 και ώρα 21:00 στα γραφεία της ομάδας στο γήπεδο της Σοχώρας στην εκλογοαπολογιστική συνέλευση και εκλογές για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. Σε περίπτωση μη απαρτίας η γενική συνέλευση θα επαναληφθεί την Τρίτη 12-7-2016 στο ίδιο μέρος και ώρα».
Η έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων / Το Παρίσι σε ανοικτό δίαυλο με όλη την υφήλιο
Με την εθνική αποστολή της Ελλάδας να ανοίγει την μεγάλη καινοτόμο παρέλαση του Παρισιού ξεκίνησαν οι 30οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Για...