Η Λέσχη Αρχιμαγείρων Κρήτης προσκαλεί όλα τα μέλη της τακτικά, δόκιμα, επίτιμα, ζαχαροπλάστες και young chefs στην κοπή πίτας για το 2016, που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 19 Φεβρουαρίου 2016 στις 16:30 μ.μ. στο ξενοδοχείο Castello City Hotel (62 Mαρτύρων1 Ηράκλειο, περιοχή Σταδίου Κόρακα Χανιώπορτα).
Την ίδια ημέρα στην αίθουσα συνεδρίων στο ισόγειο του ξενοδοχείου θα πραγματοποιηθεί και η ετήσια τακτική γενική συνέλευση με όλα τα τρέχοντα θέματα προς συζήτηση (ετήσιος απολογισμός δράσεων και οικονομικός απολογισμός 2015, επερχόμενες δράσεις και έργα για το έτος 2016).
Αμέσως μετά λήξη της συνελεύσεως θα ακολουθήσει η κοπή της πίτας και light bouffet στο εστιατόριο, στον 5ο όροφο του ξενοδοχείου.