Σε μια κίνηση με πολλές θετικές έννοιες προχώρησε ο ΟΦ Αρμένων αφού σύναψε συνεργασία με τρεις γιατρούς της πόλης οι οποίοι θεωρούνται υπεραπαραίτητοι για να μπορέσει να λειτουργήσει ένας αθλητικός σύλλογος, από τα μικρά του τμήματα ως τη μεγάλη ομάδα. Όπως λοιπόν ενημερώνει ο ΟΦΑ, μαζί του θα είναι ο Αντώνης Παπουτσιδάκης, ο Παναγιώτης Σταφυλάκης και ο Χρήστος Τζανιδάκης.
Ο σύλλογος αποσαφηνίζει για τους παραπάνω επιστήμονες: “Εκτός του πλάνου που έχουμε και βαδίζουμε πάνω σ΄ αυτό, την φιλοσοφία μας για το άθλημα που υπηρετούμε, το έργο που παράγουμε, την στήριξη στα παιδιά του νομού μας, τον σχεδιασμό που απαιτείται για μία καλή και σωστά δομημένη – οργανωμένη ομάδα, προχωρήσαμε στο επόμενο και σωστό βήμα που είναι από τα πιο απαραίτητα στοιχεία για τα ανωτέρω που προσπαθούμε να προάγουμε και να παράγουμε. Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την μεγάλη συνεργασία που θα έχει η ομάδα μας την νέα αγωνιστική χρονιά που έρχεται 2020 -2021 με τους Αξιόλογους ιατρούς, Αντώνιο Παπουτσιδάκη (χειρουργός ορθοπεδικός), Χρήστο Τζανιδάκη (καρδιολόγος), Παναγιώτη Σταφυλάκη (φυσικοθεραπευτής).
Τους καλωσορίσουμε στην οικογένεια Ο.Φ.Α.”
Αρθροσκόπηση ο Μάνσε
Ήδη ο κ. Παπουτσιδάκης ανέλαβε έργο και έκανε επέμβαση πάνω στον πονεμένο γόνατο του μεσοεπιθετικού Μάνσε. Ο Μάνσε υποβλήθηκε σε αρθροσκόπηση και όλα πήγαν καλά. Οι “κόκκινοι” το γνωστοποίησαν χθες και υπολογίζεται ότι ο εν λόγω ποδοσφαιριστής θα είναι πίσω στις υποχρεώσεις της ομάδας σε περίπου 20-25 μέρες.
“Το Διοικητικό Συμβούλιο, οι προπονητές και η ομάδα εύχονται στον Έρλιντ περαστικά και γρήγορα κοντά μας”
Υπεύθυνος ακαδημιών ο Β. Δραμιτινός
Τέλος, ο Βασίλειος Δραμιτινός είναι ο νέος υπεύθυνος ακαδημιών του Προτύπου Σχολείου Ποδοσφαίρου του ΟΦΑ. Ο 29χρονος τεχνικός ανέλαβε τα τμήματα με την ανακοίνωση να αναφέρει χαρακτηριστικά για εκείνον: “Το Δ.Σ. του ΟΦΑ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την πρόσληψη ενός λαμπρού νέου προπονητή του Βασιλειου Δραμιτινου για να αναλάβει Τεχνικός Διευθυντής υπεύθυνος των ακαδημιών του Προτύπου Σχολείου Ποδοσφαίρου συλλόγου μας. Γεννημένος το 1992 ο Βασίλης είναι απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) της Θεσσαλονίκης με ειδικότητα ποδοσφαίρου αναπτυξιακών ηλικιών.
Είναι κάτοχος UEFA B’ από το 2015 ενώ έχει παρακολουθήσει σεμινάριο “ποδόσφαιρο και παιδεία” διοργάνωσης ακαδημιών (Στουτγκάρδη, Άντερλεχτ και Αλκμάαρ) στην Αθήνα το 2013.
Ως παίκτης έχει αγωνιστεί στον ΟΦΑ από το 2006-2009 το 2016-2018 ενώ επέστρεψε φέτος για να αγωνιστεί με την ομάδα μας. Επίσης ήταν παίκτης των Ρουστικών την περίοδο 2015-2016, του Πανοράματος Θεσσαλονίκης 2018 – 2019, Άσσηρου το 2019- και της Ένωσης Ανθόκηπων Καρατάσου 2020 – 2021. Ως προπονητής είχε διευθύνει την ακαδημία των Αρμένων την περίοδο 2017-2018 και της Ένωσης Ανθόκηπων Καρατάσου από 2018 έως 2021.
Καλή επιτυχία στη νέα προπονητική σου καριέρα Βασίλη ευχόμαστε να έχεις μια ανοδική και υγιείς πορεία!”