Ακολουθώντας το ίδιο σκεπτικό, αξιοποίησης της πολιτιστικής κληρονομιάς τόσο σε επίπεδο διαχείρισης της καθημερινότητας όσο και σαν αναπτυξιακού μοχλού με επίκεντρο τα μνημεία και την ιστορική φυσιογνωμία της πόλης του Ρεθύμνου.
Ο σχεδιασμός περιλαμβάνει την ανάδειξη των ιστορικών και φυσικών μνημείων της πόλης μας, με θεματικές εκθέσεις, εικαστικά δρώμενα, μουσικές εκδηλώσεις, θέατρο με βάση καταξιωμένους καλλιτέχνες που ζουν ή κατάγονται από το Ρέθυμνο, πλαισιωμένοι και με καλλιτέχνες από την υπόλοιπη Ελλάδα.
Κορωνοϊός: Οι ΗΠΑ ενέκριναν για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer
Η ρυθμιστική αρχή υγείας των ΗΠΑ ενέκρινε για επείγουσα χρήση το χάπι της Pfizer για την Covid. Όπως μεταδίδει το...