Την εμπειρία της συμμετοχής σε Φάιναλ-4 θα ζήσει το τμήμα μπάσκετ των Παγκορασίδων του Αρκαδίου. Οι Ρεθεμνιώτισσες διαθέτουν εξαιρετική ομάδα και θα παλέψουν με όλες τους τις δυνάμεις για τη διάκριση. Επίσης, θέλουν να διασκεδάσουν και να ευχαριστηθούν την παρουσία τους στις κορυφαίες ομάδες της Κρήτης στην εν λόγω ηλικιακή κατηγορία.
Η ομάδα του Γιώργου Θεοδοσουλάκη έχει πραγματοποιήσει μία πολύ καλή χρονιά και πλέον θα κοιτάξει να κάνει το βήμα παραπάνω. Το Αρκάδι θα αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ στον Α’ ημιτελικό, ενώ στον Β’ ημιτελικό κοντράρονται ΟΑΧ και Ηρόδοτος. Οι νικητές θα διεκδικήσουν την πρωτιά, ενώ οι ηττημένοι θα παλέψουν για την 3η θέση. Όλα τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα την Κυριακή στο κλειστό γυμναστήριο της Αλικαρνασσού.
Ο Γιώργος Θεοδοσουλάκης υπολογίζει στις παρακάτω αθλήτριες: Θεοδοσουλάκη Αθηνά, Τσιμπισκάκη Μυρτώ, Σταυγιαννουδάκη Ιωάννα, Καλαϊτζιδάκη Δήμητρα, Μικεδάκη Ευαγγελία, Μικεδάκη Χρυσούλα, Μυλωνάκη Γεωργία, Πολιτάκη Εύα, Ζαφείρη Αγγελική, Ταταράκη Θεανώ, Φραγγελάκη Οδύσσεια, Αμπντέλ Μεσίχ Μαίρη, Λαζίδου Δάφνη.
Το πρόγραμμα του Φάιναλ-4
Κυριακή 15 Μαΐου – Κλειστό Αλικαρνασσού
11:00 (Α’ ημιτελικός): Αρκάδι – ΟΦΗ
12:30 (Β’ ημιτελικός): ΟΑΧ – Ηρόδοτος
17:00 Μικρός τελικός
18:30 Μεγάλος τελικός