Ποδοσφαιρικό τουρνουά στη μνήμη του Χαράλαμπου Παυλάκη, του «Μπάμπη της Σοχώρας» όπως τον αποκαλούσαν τα νεότερα παιδιά τα τελευταία χρόνια πριν φύγει από τη ζωή το 2009.
Ο ΠΑΟ Αλφάς δεν λησμονεί έναν παίκτη που πέρασε από τον Άρη, τον Αστέρα και διοργανώνει ποδοσφαιρικό τουρνουά αυτό το Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου στο γήπεδο της Αλφάς.
Οι διοργανωτές κάλεσαν τα σωματεία του Αστέρα και του Κεραυνού, καθώς και το γειτονικό του ΑΟ Καλύβου προκειμένου να δώσουν διαδοχικούς αγώνες.
Η ώρα διεξαγωγής του 1ου παιγνιδιού ορίστηκε στις 16.30 και θα έχει διάρκεια 45 λεπτών.
Η υγειονομική εξέταση των ποδοσφαιριστών είναι ευθύνη των σωματείων.
Στους αγώνες θα υπάρχει γιατρός που θα ορισθεί από την Ε.Π.Σ.Ρ. αλλά και τριάδα διαιτητών που θα ανακοινώσει η Επιτροπή Διαιτησίας της Ε.Π.Σ.Ρ. Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος, οι νικητές θα αναδεικνύονται μέσα από τα χτυπήματα πέναλτι.
Το πρόγραμμα των αγώνων:
16.30: Αστέρας – Κάλυβος
17.15: Κεραυνός – ΠΑΟ Αλφάς
18.15: Μικρός τελικός
19.15: Τελικός – Απονομές μεταλλίων