Στους στόχους και την μέχρι σήμερα πορεία που διαγράφει η Κυβέρνηση, αναφέρθηκε από τον Βόλο όπου παρευρέθηκε ως κεντρικός ομιλητής σε εκδήλωση της ΝΟΔΕ Μαγνησίας, ο Υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών, Γιάννης Κεφαλογιάννης.
Όπως ο ίδιος επισήμανε, «οι πολίτες αναγνωρίζουν στη Νέα Δημοκρατία συνέπεια αναφορικά με όσα δεσμεύτηκε προεκλογικά και υλοποιεί σήμερα ως Κυβέρνηση. Σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα, η Κυβέρνηση έχει προωθήσει σημαντικά νομοσχέδια, επαναφέροντας τη χώρα προς τη σωστή κατεύθυνση».
Στο πλαίσιο της επίσκεψης του, ο κ. Κεφαλογιάννης πραγματοποίησε σύσκεψη με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας, κ. Κώστα Αγοραστό και τοπικούς Δημάρχους, αναφορικά με θέματα υποδομών και μεταφορών.
Παράλληλα, πραγματοποίησε συνάντηση με το Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού κ. Ιγνάτιο, ενώ συμμετείχε, παρουσία της χωρικού Αντιπεριφερειάρχη, κα. Δωροθέας Κολυνδρίνη, σε σύσκεψη με παραγωγικούς φορείς του νομού Μαγνησίας.
Κατάρτιση των δημοσίων υπαλλήλων σε θέματα Τεχνητής Νοημοσύνης σε συνεργασία με την Google
Εκπαίδευση σε θέματα Τεχνητής Νοημοσύνης ξεκίνησαν ήδη 500 εργαζόμενοι στον δημόσιο τομέα, με στόχο την εξοικείωσή τους με αυτή και...