Την Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 7:00 μ.μ. στην αίθουσα του Λυκείου των Ελληνίδων Ρεθύμνης στην Προκυμαία, θα γίνουν τα Εγκαίνια της Ιστορικής Έκθεσης «Δάκρυα σε Φύλλα Δάφνης», αφιερωμένης στα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821, με ιδιαίτερη αναφορά στην Κρήτη.
Η έκθεση διοργανώνεται υπό την Αιγίδα του Δήμου Ρεθύμνου και σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου.
Υ.Γ. Για την Έκθεση θα εφαρμοσθεί το ισχύον Υγειονομικό Πρωτόκολλο.