Οι μικροί μεταμφιεσμένοι δοκίμασαν τις υποκριτικές τους ικανότητες μέσα από το Θεατρικό Παιχνίδι που επιμελήθηκε το Εργαστήρι Πολιτιστικής Εκπαίδευσης «Παιχνιδοκαμώματα» και δημιούργησαν δικές τους μάσκες, γιρλάντες, καπέλα, σπαθιά, πανοπλίες αλλά και κάστρο που χρησιμοποίησαν στα πλαίσια της θεατρικής τους δραστηριότητας. Για μία ακόμη φορά στα Κέντρα Αγγλικών Φήταμ η δημιουργικότητα συναντά τη φαντασία με απώτερο σκοπό την βιωματική προσέγγιση της μάθησης και του πολιτισμού.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...