Με ανακοίνωσή του ο Δήμος Ρεθύμνης ενημερώνει το κοινό ότι ο κλιματιζόμενος χώρος του ΚΑΠΗ, που βρίσκεται στην οδό Μοάτσου, θα διατεθεί για την ανάπαυση και τη φιλοξενία συμπολιτών που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες ή συμπολιτών που αισθάνονται δυσφορία λόγω καύσωνα κατά τις μετακινήσεις τους στην πόλη.
Ο χώρος του ΚΑΠΗ θα είναι διαθέσιμος από τις 8:00 το πρωί μέχρι και τις 8:00 το βράδυ για σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή.