Οι εργασίες επέκτασης του αγωγού άρδευσης του ΟΑΚ έχουν ως συνέπεια τις διακοπές υδροδότησης στον οικισμό της Λούτρας. Η ΔΕΥΑΡ σε σχετική της ανακοίνωση αναφέρει: “Ενημερώνουμε τους κατοίκους του οικισμού Λούτρας, ότι ξεκίνησαν οι εργασίες της επέκτασης του αγωγού άρδευσης του ΟΑΚ και γι’ αυτό το λόγο θα υπάρξουν διακοπές της υδροδότησης στην εν λόγω περιοχή , από σήμερα και έως την Παρασκευή 25/2/2022 από τις 8:00 έως 15:00. Ζητούμε την κατανόηση των δημοτών”.
Παρουσιάστηκε η πρώτη φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου
Ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση της μελέτης οριοθέτησης οικισμών του δήμου Αγίου Βασιλείου όπως αυτή παρουσιάστηκε από τον μελετητή σε σύσκεψη...