Η ΔΕΥΑΡ ενημερώνει τους δημότες ότι την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020, λόγω εργασιών εγκατάστασης εξαρτημάτων Τηλεμετρίας στο δίκτυο ύδρευσης, θα διακοπεί η υδροδότηση από 9:00 έως 14:00 στις περιοχές: Περιβόλια, Μισίρια και νότια του Μουσικού Γυμνασίου. Η ΔΕΥΑΡ με ανακοίνωσή της ζητά την κατανόηση των δημοτών.
Πρακτικές για την ορθή διαχείριση των ηλεκτρονικών αποβλήτων
Ο Δήμος Ρεθύμνης στις 9 και 10 Ιουλίου 2024 συμμετείχε με επιτυχία στη δεύτερη συνάντηση των εταίρων του έργου "eWAsTER"...