Ο Δήμος Μυλοποτάμου (Κοινωνική Υπηρεσία και Κέντρο Κοινότητας*) στο πλαίσιο των δράσεων που αναπτύσσει για την βελτίωση του βιοτικού επιπέδου των κατοίκων της περιοχής προχώρησε την Μεγάλη Τετάρτη (04/04/2018) και Μεγάλη Πέμπτη (05/04/2018) στη διανομή τροφίμων σε οικογένειες που έχουν ανάγκη και δεν μπορούν να ενταχτούν στο πρόγραμμα ΤΕΒΑ.
Συγκεκριμένα δόθηκαν τρόφιμα μακράς διαρκείας σε 70 περίπου οικογένειες που είχαν συγκεντρωθεί από φορείς, πολιτιστικούς συλλόγους, ενορίες και ιδιώτες της περιοχής.
Σύμφωνα με τον αρμόδιο αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής κ. Μιχάλη Σαρρή «πρόθεση του Δήμου είναι η οργανωμένη στήριξη των οικογενειών αυτών σε πιο σταθερή βάση και θα κινηθεί μελλοντικά προς την κατεύθυνση αυτή».
(*Το Κέντρο Κοινότητας χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο στο Πλαίσιο των Π.Ε.Π. του ΕΣΠΑ 2014-2020).