Το ποδόσφαιρο σάλας αποτελεί ένα από τα κύρια μενού των φιλάθλων γι’ αυτό το Σαββατοκύριακο, καθώς περιέχει πολύ από… πλέι οφ.
Στην προσπάθεια του Ρέθυμνο Futsal να φτάσει ως το τέλος τη διοργάνωση, έγινε γνωστό το πρόγραμμα των πρώτων και των δεύτερων αγώνων της β’ φάσης στην κατηγορία των ανδρών με τη ρεθεμνιώτικη ομάδα να ρίχνεται στη μάχη προκειμένου να αντιμετωπίσει τον Αδ. Αθηνών σε μια «διπλή» κόντρα.
Πιο συγκεκριμένα, το συγκεκριμένο ζευγάρι θα βρεθεί αντιμέτωπο τόσο το Σάββατο όσο και την Κυριακή προκειμένου να τελειώνουν μια ώρα αρχύτερα αλλά και για να αποφευχθούν τα περίσσια έξοδα των μετακινήσεων. Αυτή είναι η 4η φορά και η 5η φορά αντίστοιχα που τίθενται αντιμέτωπες οι δύο ομάδες με τους «βιόλα» να έχουν κερδίσει τις προηγούμενες τρεις φορές (2 σε πρωτάθλημα και 1 στο κύπελλο).
Οι Ρεθεμνιώτες διατηρούν το πλεονέκτημα της έδρας με το νικητή να αναδεικνύεται στις δύο νίκες.
Το πρόγραμμα παρατίθεται παρακάτω έτσι όπως ελήφθη έπειτα από τα σχετικά αιτήματα των ενδιαφερόμενων σωματείων. Πιο αναλυτικά:
Σάββατο 9/4:
Κλειστό «Μελίνα Μερκούρη», 14.00: Ρέθυμνο Futsal – Αδ. Αθηνών
Κυριακή 10/4:
Κλειστό Καλλιθέας, 22.15: Α.Σ. Πρωταθλητής Καλλιθέας – Αίας Παλλήνης
2ος αγώνας ημιτελικής φάσης
Κυριακή 10/4:
Κλειστό «Μελίνα Μερκούρη», 14.00: Αδ. Αθηνών – Ρέθυμνο Futsal
Δ.Τ.