ΑΟΡ-Ατρόμητος το 1935
Σε μια από τις πρώτες αναμετρήσεις ανάμεσα στον Αθλητικό Όμιλο Ρεθύμνου (ΑΟΡ) και τον Ατρόμητο.
Ανάμεσα σ’ αυτούς ο πρωτεργάτες του Ρεθεμνιώτικου ποδοσφαίρου Μεσθεναίος, Γ. Μπερνιδάκης, Γ. Τζέλησις, ενώ κάτω (δεύτερος) ο τερματοφύλακας Γ. Τσικόγιας.
Ο Άρης Περιβολίων το 1971
![](/uploads/Articles/Photos/DOC.20150520.336973.MNHMES (3).jpg)
Όρθιοι: Χ. Πατραμάνης, Δ. Κριτσίνης, Ν. Σκουλουφιανάκης, Κ. Καρινιωτάκης (παράγοντες), Ι. Απανωμεριτάκης, Π. Σαριδάκης, Β. Καπετανάκης, Γ. Σαλβαράκης, Ηλ. Μαριόλος, Μ. Σκουλουφιανάκης, Σαουνάτσος, Μ. Σαλβαράκης, Στ. Σπυριδάκης, Μιχ. Σταγάκης (πρόεδρος).
Καθήμενοι: Ν. Μαριόλος, Στ. Τσακμάκας, Ν. Παπαδάκης, Γ. Βασιλάκης, Γ. Σταράκης.
Η πρώτη παρουσία της Δόξας το 1962
![](/uploads/Articles/Photos/DOC.20150520.336969.omada..jpg)
Η πρώτη ανεπίσημη παρουσία της Δόξας Πλατανέ έγινε το 1962, με εμφανίσεις του Κεραυνού, που δάνεισε ο Τ. Σιμιτζής. Η Δόξα κέρδισε 3-0 στη Σοχώρα τον Άφοβο με δυο γκολ του Πουρνάρα και ένα του Ντούλα.
Από αριστερά όρθιοι: Αλέξανδρος Σαμιώτης, Στυλιανός Τσιμπούκας, Ανδρέας Μυριοκεφαλιτάκης, Χρήστος Ερμής, Παύλος Μυριοκεφαλιτάκης, Γεώργιος Κουμνάς, Ελευθέριος Κοτζαμπουζούκης, Γεώργιος Χούλης, Γεώργιος Μυλωνάκης.
Καθήμενοι από αριστερά: Ανδρέας Κρητικός, Νικόλαος Καλπάκης, Νικόλαος Πουρνάρας, Νικόλαος Ντούλας.
Ο Ψηλορείτης με πορτιέρο τον Π. Μουρτζανό
![](/uploads/Articles/Photos/DOC.20150520.336971.AOPS.jpg)
Ο νέος πρόεδρος του ΑΟΨ αγωνίστηκε από την πρώτη χρονιά 1981-82 στον ΑΟΨ ως τερματοφύλακας.
Όρθιοι: Παν. Γκαλονομάκης (ποδοσφαιριστής-προπονητής), Στ. Γιακουμάκης, Παντ. Μουρτζανός, Α. Μουρτζανός, Ι. Πιπεράκης, Γ. Χανιωτάκης, Ι. Ριζικιανός, Κ. Μανουσάκης, Μ. Χαλκιαδάκης.
Καθήμενοι: Ν. Ριζικιανός, Μιν. Σημαντήρς, Ν. Μουρτζανός, Μαν. Τσίχλης, Μ. Μπικάκης, Χρ. Μουρτζανός.
Η ομάδα πόλο του ΝΟΡ το 1962
![](/uploads/Articles/Photos/DOC.20150520.336970..jpg)
Όρθιοι: Νίκος Νουχάκης, Γιάννης Σαμφώτης, Γιώργος Μακρυδάκης, Γιώργος Χατζάκης, Γιώργος Φραγάκης, Καψαλιανός (πρόεδρος Ν.Ο.Ρ.) Σπύρος Αγριμάκης.
Καθήμενοι: Αντώνης Πίσσας, Γιώργος Αγριμάκης, Μίμης Λιονής (αρχηγός), Μανώλης Γαλανάκης, Γιάννης Τζέλεσις.