Τα γραφεία της 7ης ΥΠΕ επισκέφθηκαν χθες Δευτέρα μαθητές του Λυκείου Γαζίου προκειμένου να ενημερωθούν για τις μεθόδους αντισύλληψης στην εφηβεία, τα αφροδίσια νοσήματα, την μετάδοσή τους και ειδικότερα για τον ιό των ανθρώπινων θηλωμάτων (HPV).
Επίσης, αύριο σε συνέχεια της ενημέρωσης που είχαν μαθητές του 4ου Λυκείου Ηρακλείου από εξειδικευμένους επιστήμονες, σε επίσκεψή τους στην 7η Υ.ΠΕ Κρήτης, κλιμάκιο στελεχών της Διεύθυνσης Προγραμματισμού, σε συνεργασία με εξειδικευμένους επιστήμονες υγείας, θα επισκεφθούν το πρωί τις εγκαταστάσεις του σχολείου, προκειμένου να προβούν στον δεύτερο κύκλο ενημέρωσης.
«Ο Θησέας» από το Κουκλοθέατρο Κρήτης
Το Κουκλοθέατρο Κρήτης παρουσιάζει την παραγωγή του «Ο Θησέας»,τη Δευτέρα 29 Ιουλίου στον Δημοτικό Κήπο Ρεθύμνου, για μία παράσταση στις...