Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται τα πρωταθλήματα μίνι παίδων και κορασίδων της ΕΚΑΣΚ, στα οποία μετέχουν και οι ρεθεμνιώτικες ομάδες. Το Σαββατοκύριακο το μενού περιλαμβάνει 4 αναμετρήσεις για Ρέθυμνο BC, Ακαδημία και Αρκάδι.
Το Ρέθυμνο BC υποδέχεται στο «Μελίνα Μερκούρη» τον Πλατανιά και η Ακαδημία το Ακρωτήρι, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος μίνι παίδων. Το Αρκάδι φιλοξενείται από τον ΟΑΧ 2000 στις μίνι κορασίδες και η Ακαδημία από τον Πλατανιά στο μίνι παίδων.
Το πρόγραμμα των ρεθεμνιώτικων ομάδων
Σάββατο 16 Μαΐου
11:00 (Μίνι παίδων)
Ρέθυμνο BC Πλατανιάς
12:30 (Μίνι παίδων)
Ακαδημία Ακρωτήρι
Κυριακή 17 Μαΐου
12:00 (Μίνι κορασίδων)
ΟΑΧ 2000 Αρκάδι
12:00 (Μίνι παίδων)
Πλατανιάς Ακαδημία