Η ενίσχυση του Ν. ΟΠΕΡ συνεχίζεται με γοργούς ρυθμούς, ανακοινώνοντας δύο ακόμα κινήσεις σε Γυναίκες και Άνδρες. Με την «κυανοκίτρινη» φανέλα θα συνεχίσει να αγωνίζεται η Ραφαέλα Χατζάκη και αυτή θα φοράει από τη νέα χρονιά ο Βασίλης Γρηγοράκης.
Στην ομάδα του Γιώργου Μπονατάκη θα βρίσκεται και την ερχόμενη σεζόν η Ραφαέλα Χατζάκη, με τον Ν. ΟΠΕΡ να ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας τους. Η ανακοίνωση αναφέρει χαρακτηριστικά: «Ο Ν. ΟΠΕΡ ανακοινώνει την συνεργασία για άλλη μία χρονιά με τη διαγώνια Ραφαέλα Χατζάκη στη γυναικεία ομάδα.
Όνομα: Χατζάκη Ραφαέλα
Έτος Γεν.: 1993
Ύψος: 1.78μ.
Θέση: Διαγώνια
Έχει αγωνιστεί:
Άθλεση (2006-2012)
Χανιά (2012-2013)
Οπερ (2013-2018)
Σου ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν γεμάτη επιτυχίες Ραφαέλα».
Από κει και πέρα, Ο Ν. ΟΠΕΡ προχώρησε στην απόκτηση του Βασίλη Γρηγοράκη, ολοκληρώνοντας την 6η μεταγραφή. Ήδη η ομάδα του Νεκτάριου Νικάκη έχει αποκτήσει τους Στάθη Αραμπόπουλο, Άγγελο Γεωργίου, Αχιλλέα Μαγριπλή, Βαγγέλη Σιμάκη, Στέλλιο Πετράκη.
Η ανακοίνωση αναφέρει: «Ο Ν. ΟΠΕΡ ανακοινώνει την απόκτηση του νεαρού αθλητή Γρηγοράκη Βασίλη στην αντρική ομάδα.
Όνομα: Γρηγοράκης Βασίλης
Έτος Γεν.: 2002
Ύψος: 1.82μ.
Θέση: Ακραίος
Έχει αγωνιστεί στην ομάδα του Αρκαδίου και του ΣΦΠΧανίων.
Σου ευχόμαστε καλή αγωνιστική σεζόν γεμάτη επιτυχίες Βασίλη».