Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία εξέδωσε τα αποτελέσματα του 80ου Πανελληνίου Μαθητικού Διαγωνισμού με την επωνυμία «Ευκλείδης» που πραγματοποιήθηκε στις 18 Ιανουαρίου 2020 στο Πειραματικό Λύκειο Ρεθύμνου.
Οι παρακάτω μαθητές που διακρίθηκαν, καλούνται να διαγωνιστούν στην 37η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα « Αρχιμήδης» που θα γίνει το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020.
1)Β’ Γυμνασίου:Ειρήνη Καλλιτσουνάκη-2ο Γυμνάσιο Ρεθύμνου
2)Α’ Λυκείου:Ελένη Καλλιτσουνάκη-1ο Ενιαίο Λύκειο Ρεθύμνου
Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στην Αθήνα,στο κτίριο του Νέου Χημείου, οδός Ναυαρίνου 13Α, μεταξύ Μαυρομιχάλη και Χαρ. Τρικούπη στις 09.00 – 12.00 π.μ.
Η Τοπική Νομαρχιακή Επιτροπή Ρεθύμνου της Ε.Μ.Ε. (Λουλούδης Ηλίας- Καρινιωτάκη Μαρία – Βρέντζος Αντώνης) συγχαίρει τους Ρεθεμνιώτες μαθητές που διακρίθηκαν και τους εύχεται καλή επιτυχία .
Το αίτημα του χαρακτηρισμού του νοσοκομείου Ρεθύμνου σε “άγονο κατηγορίας Α’ στηρίζουν οι τοπικές αρχές
Την ικανοποίηση του για την έμπρακτη, όπως την υπογράμμισε, στήριξη από τη μεριά των τοπικών αρχών και φορέων σε ότι...